ginepig yemeklerine dikkat!

Ginepig ot oburdur, bu nedenle yüksek kaliteli, palet yem ve taze sebze ve taze meyveye dayanmalıdır. Beslenmedeki dengesizlik kronik ishale, obaziteye ve kalp, karaciğer veya böbrek hastalıklarına neden olabilir. En tehlikelisi ise ani yeme alışkanlığı değişikliğidir. Dostunuzu aniden kaybedebilirsiniz. Güçlü metabolizma sağlıklı ve doğru gıdalar ile başlar.

Ginepiglerinizi sabah ve akşam günde iki kez taze gıda programı ile besleyin. Ginepig, bol gıda verilirse aşırı yemek yiyecektir, bu nedenle, obaziteyi önlemek için, bir saat sonra yenmeyen bırakılan yiyecekleri çıkarın ve 24 saat sonra yenmeyen taze meyve veya sebzeleri atın. Eski yiyecekleri temizlemeden önce yeni yiyecekler eklemeyin. Bu özellikle Sergin SOĞANCI deneyimidir ; Kesinlikle kuru ot sürekli önünde bulunsun. Kolay tüketilen meyve sebze ona tembellik yaptıracaktır eğer ki ; Kuru ot, önünde sürekli bulunur ve meyve sebze program çerçevesinde verilirse bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

Ginepig sıcak çarpmasına duyarlı olduğundan, özellikle sıcak havalarda taze, filtrelenmiş, klorsuz su sürekli olarak önünde bulunmalıdır. Su alımı günlük muhakkak  olmalıdır. Ginepigler sulığı her gün durulayın ve haftada bir sıcak su ve bir şişe fırçası ile temizleyin. Bunun nedeni ise yosun tutabilir ve bakterilere davetiye çıkarmayanız. 😊 Siz okurlarıma bir dip not, sularına birkaç damla elma sirkesi onu kötülüklerden koruyacaktır. Eğer içiniz daha da rahat olsun isterseniz, sularına tıbbi şurup tavsiyemde olacaktır. Bunu özel telefonumdan ulaşıp ismini söylememi istemeniz yeterlidir.

ginepige neler verilebilir

Ginepig diyeti, ginepiglerin hayati bir parçasıdır. Ginepigler , doğru sindirim için liflere ihtiyaç duyarlar; bu nedenle, her zaman mevcut olmalıdır. Saman çiğnemek, sürekli olarak büyüyen kemirgen dişlerinin törpülenmesin de yardımcı olur. Kuru, tatlı kokulu ve küf içermeyen taze, yüksek kaliteli, temiz saman satın aldığınızdan emin olun. Yonca  samanı gibi yüksek kaliteli bir çayır samanı mükemmel bir seçimdir.

Palet yemler: Ginepig yiyecekleri, ideal C vitamini dozu ve diğer gerekli besinlerle dengeli beslenme sağlamak için özel olarak formüle edilmiştir. Veteriner tarafından test edilmiş ve onaylanmış gıdaları seçin ve ambalajdaki besleme talimatlarını kılavuz olarak izleyin. En büyük önerim, mümkünse ginepig yemi ginepig yemi olsun çoğunda hemster içeriği var buna dikkat edin.

Sebzeler: Her gün ginepig beslenmesinde sebze bulunabilir. Evcil hayvanınıza her seferinde yeni sebzeler verilmelidir. Taze, organik olarak yetiştirilen yeşillikler en iyi seçenektir. Ginepig yiyebileceği sebzeler şunları içerir:

Marul (çok az verilmeli)

Havuç

bezelye

Brokoli sapları

ıspanak

enginar

brüksel lahanası (az miktar!)

Domates (kendisi ve sapları olabilir yaprak asla!)

Yeşil ve kırmızı biber (enfes 😊 )

Diğer koyu yeşil sebzeler

Bu sebzeler, ginepig  genel sağlığına faydalı vitaminler ve mineraller sağlar. Zararlı böcek ilaçlarının temizlemek için ve ginepiginizi zehirlemek den  kaçınmak için tüm ürünleri iyice yıkayın. Dikkat etmemiz gereken bir konu ise buzdolabından çıktığı gibi servis etmeyiniz. Ortamda ılımasına müsaade gösterirseniz, ginepig sağlığına dikkat etmiş olursunuz.

Meyveler: Genel olarak, daha yüksek şeker içeriği nedeniyle sebzelerden daha az meyve beslemeyi hedefleyin. Her gün servis edilen küçük, ısırık büyüklüğündeki meyveler kobayınızı memnun edecek ve çok ihtiyaç duyulan C Vitamini sağlayacaktır. Ginepiglerin  yiyebileceği meyveler şunları içerir:

portakal

Elmalar (yeşil , kırmızı ; Sorun yok)

Armutlar

Çilekler

Yaban mersini

kivi

papaya

Şeftaliler

Salatalıklar ( az az verin!)

Ayrıca tüm meyveleri ginepiginize  servis etmeden önce iyice yıkamayı ve meyveyi buzdolabından çıktığı gibi vermek den kaçınmayı unutmayın.

sergin soğancı

Sergin SOĞANCI 1989 Denizli doğumluyum Düzce Üniversitesi elektronik haberleşme mezunu'yum Uzun yıllardır kemirgenler üzerinde araştırmalar yapmak'dayım Ginepiglerin üremesi, ginepig beslenmesi ,ginepig sağlığı gibi konular ile ilgilenmekdeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir