ginepig yüzer mi?


Ginepig ve su, doğalarında var gibi görünmüyor, ancak YouTube’da arama yaparsanız, onların’da yüzdüklerini ve hatta benimde 10 dan fazla aynı ginepigi yüzdürdüğümü görecek siniz. Bunun için yurt dış sosyal medyadan çok tepki aldım. Toplasan 5 saniye olan videom aslında bunu sizlere göstermek içindi, yüzme videosunu ok kısa tuttum. Onları doğruda derin bir havuza doğrudan koymadım. Öncelikli olarak zaten havuzdalardı bu havuz bir çocuk havuzu olduğu için bir bölümünü kaldırarak, suyun yüzmeleri gerekecek kadar derinleşmesini sağladım ve çok kısa sürede indirdim ve ginepiglerim de büyük bir panik havası yaşatmadım.

Belki de  YouTube de keyif aldıkları birçok video bulacaksınız. Ginepigler gerçekten yüzebilir mi? Yüzdürmek mi gerekiyor? Ginepig Yüzebilir mi ? Bazıları, gerekirse her memelinin yüzebileceğini iddia edebilir. Ancak ginepig büyük gövdesi ve minik bacakları, bu minik yaratıkların yüzmek için yapılmadıklarını düşündürüyor. Evet, teknik olarak bir ginepig yüzebilir. Batmamak için bunu yapması gerekmektedir. Özellikle de daha önce hiç suya maruz kalmamışsa.

Ginepig Yüzmekten Hoşlanır mı? Ginepiglerin yüzmeyi sevip sevmemeleri tamamen ayrı bir konudur. Herhangi bir yetiştirici, kesinlikle ihtiyacı olmadıkça ginepiginizi yıkamaktan kaçınmanızı söyleyecektir. Banyo, tüylerdeki sağlıklı yağları giderir ve cildi kurutabilir. Ginepig genellikle yüzmeyi sevmezler ve yıkanmayı da sevmezler. Kedi gibiler. Kendilerini tımarlar ve temiz kalmak için suya girmeleri gerekmez. Kedilerin çoğunu banyoya koymaya çalıştığınızda ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Ginepig vahşi kuzeni kapibara aslında yüzmeyi sever. Ancak kapibara, mütevazı ginepigden farklı olarak, su bitkilerini yemek ve su yüzeyinin altındaki avcılardan saklanmak için evrimleşmiştir. Ginepigler ise karada yaşamak ve yer altı yuvaları oluşturmak için evrimleşti. Vahşi doğada, ginepig yalnızca yedikleri bitkilerden yeterince su alamazlarsa su içerler. Elbette her kuralın bir istisnası vardır. Bazı sahipler, ginepig yaşamlarının erken dönemlerinde suya maruz bırakırlar. Bu ginepigler genellikle sudan korkmazlar. Yüzmekten veya banyodan bile keyif alabilirler. Ancak ginepiglerin çoğu onları havuzdan çok uzakta tutmanızı tercih eder. Ginepiginizi suya koymaya karar verirseniz, lütfen derin su olmadığından emin olun. Bunları yalnızca çok sığ suya koyun. Eğer YouTube videomu izleme fırsatınız olursa eğer video başında direk derin suda gibi görünür, işin aslı havuzu kaldırarak suyun bir tarafa yoğunlaşmasını sağladım ve çok kısa bir yüzme yaptım. Çok sıklıkla yaptığım bir şey değil ama sizde küçüklük den alıştırırsanız sorun olacağını sanmıyorum. Çok yıkamayın, çok yüzdürmeyin minik dostlarımızın güvende olduğunu hissettirin. Sizlerde biliyorsunuz savunmasız dostlarımız biraz utangaçlar.

sergin soğancı

Sergin SOĞANCI 1989 Denizli doğumluyum Düzce Üniversitesi elektronik haberleşme mezunu'yum Uzun yıllardır kemirgenler üzerinde araştırmalar yapmak'dayım Ginepiglerin üremesi, ginepig beslenmesi ,ginepig sağlığı gibi konular ile ilgilenmekdeyim.

ginepig yüzer mi?” konusunda Bir Fikir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir