Guinea pig kokar mı?

Guinea pig kafesinin, zeminini, ne kadar sık ​​temizlerseniz, kafes o kadar az kokarlar. Evcil hayvanlarınızın biraz koktuğunu fark ederseniz, belki de kafeslerini temizleme sıklığınızı artırmalısınız. Örneğin, 2 ginepiginiz varsa ve haftada 1 kez kafesi temizlerseniz, haftada 2 kez kafesi temizlemeyi deneyebilir ve bunun yardımcı olup olmadığına bakabilirsiniz.

  Bir kere gerçek şu ki ginepigler  kokmaz! İyi olmayan zemin , oluşabilecek nemi emmez. Rutubet dolu zeminde gezinen ginepigcik, rutubetli zemin ile  temas eder kuru olmayan eşyalar zamanla koku yapar. Bu bizim içinde böyledir. Çamaşır makinesinde, yeni yıkanmış, tertemiz çamaşırları asmayın ve öylece bir sepet de bırakın zamanla koktuğunu göreceksiniz.

  Kalın talaş ile hazırlanmış zemin, en az 3-5cm bandında olursa eğer , temizleme süresi uzar ve oluşabilecek nemi emer. Ginepigler kuru ise asla kokmaz. Islaklık, nem, zaten tüm canlılar için mantar ,mite  riski taşır. Bu bizim için de öyledir. Nasıl ıslak çorap ile ayakkabı giymemiz gerekiyor ise yada ıslak bir yatak da yatamıyor, ıslanan koltuğumuzu hemen kurutma yoluna gidiyorsak bu guinea piglerimiz içinde aynı özeni gösterebiliriz.

  Ginepigler kendilerini temiz tutma konusunda iyidir. Söylemeye çalıştığım gibi düzensiz bir kafes temizliği ve leke temizliği eksikliğine bağlı koku olabilir. Kullandığınız yatak takımları da koku kontrolünde büyük bir fark yaratabilir. Ginepiglerin  nasıl güzel kokmasını sağlayacağınız adımlarına geçeceğim.

Ginepig Koku Formül 1:

Guinea pig sahiplerinin günlük olarak karşılaştıkları en yaygın sorundur. Ginepigler ,  kendilerini taratmaya  bayılan çok temiz hayvanlar olmasına rağmen, idrar yine de kuruyabilir ve talaşı olmayan bölgesinde birikebilir. İdrarla ıslatılan bu zeminde idrar toplanması ginepigin amonyak gibi kokmasına neden olur. Tipik olarak, uzun tüylü ginepigler saçlarının uzunluğu nedeniyle bu sorunu bilirler. Tekrar söylüyorum talaş, talaş ,  talaş  ve bol bol talaş .😊Guinea pig idrar kokusundan kurtulmak için her gün ginepig zeminini kontrol etmeniz gerekir. Uzun tüylü bir ginepiginiz varsa, düzenli olarak popo kısmından traş yapıp, yıkadığınızdan emin olun. Ayrıca, ölü tüylerden kurtulmak matlaşmasını önlemek için 3 gün de bir kez kürkü fırçalayın.

Ginepig Koku Formül 2:

Guinea pig idrar kokusundan kurtulmak için her gün ginepig zeminini kontrol etmeniz gerekir. Uzun tüylü bir ginepiginiz varsa, düzenli olarak popo kısmından traş yapıp, yıkadığınızdan emin olun. Ayrıca, ölü tüylerden kurtulmak matlaşmasını önlemek için 3 gün de bir kez kürkü fırçalayın.

Ginepig Koku Formül 3:

Ginepig işediği yerde uyuyabilir. Bazı ginepigler serinlemek için ıslak zeminde  uyumayı sever. Ayrıca, ginepig pislenmiş samanların üzerine de uzanabilir. Çoğu guinea pig, tuvalet ihtiyaçları için kafeste bir alanı kullanma eğilimindedir. Onlarında aslında biz gibi tuvaleti vardır. Bu nedenle koku etrafta birikebilir. Herhangi bir katı tabakayı çıkarmak ve atmak için düzenli olarak nokta temizliği yapmanız gerekir. İşlenmiş samanı temizleyin ve herhangi bir boşaltma kafesi astarını çıkarın. Kurumuş idrar kalıntılarını kokusunu gidermek ve çıkarmak için kafesi bir su ve sirke çözeltisiyle silin. Ayrıca evcil hayvanınıza tuvalet eğitimi, kolay ve iyi bir fikirdir.

Ginepig kaka kokusu

Ginepig kakası kokmaz , yanlış beslenilmiş ginepig kakası kokar. Kokmuş yumuşak dışkı, kötü beslenmenin sonucudur. Şu sebzeleri hariç tutmaya çalışın: marul, brokoli ve Brüksel lahanası.Bunlar mide bulantısı ve gazlara neden olma eğilimindedir. Çok fazla sebze yemek de yumuşak dışkı oluşumuna neden olabilir. Bunu durdurmak için, ginepiginize bir sebze molası verin. Ginepiglerinizin önünde sürekli kuru yonca samanı bulunmasını sağlayın. Bu kuru kakaya yardımcı olacaktır.

sergin soğancı

Sergin SOĞANCI 1989 Denizli doğumluyum Düzce Üniversitesi elektronik haberleşme mezunu'yum Uzun yıllardır kemirgenler üzerinde araştırmalar yapmak'dayım Ginepiglerin üremesi, ginepig beslenmesi ,ginepig sağlığı gibi konular ile ilgilenmekdeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir